Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Samorząd powiatowy, wzorem roku ubiegłego, we współpracy z operatorem PKS Słupsk SA, przygotował bogatą ofertę wakacyjnych połączeń autobusowych na tegoroczny sezon letni. O szczegółach poinformował na dzisiejszej konferencji starosta słupski Paweł Lisowski wraz z członkami Zarządu Marcinem Kowalczykiem i Rafałem Kononem oraz prezesem spółki PKS Piotrem Rachwalskim.

Linie sezonowe zapewnią wygodny dojazd m.in.:
- do nadmorskich miejscowości takich jak Ustka, Rowy, Poddąbie, Dębina,
- nad jeziora Obłęskie, Krzynia, Dobra,
- do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, latarni morskiej w Czołpinie, na wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, Doliny Charlotty Resort & Spa, czy pałacu w Warcinie.

Nowością w tym sezonie letnim jest również połączenie do Swołowo - Stolica Krainy w Kratę i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz do Starkowa i Zagrody Śledziowej Herring Museum .

Wakacyjne połączenia ruszają już jutro, 1 lipca i będą kursowały do 31 sierpnia br.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk