Nowe władze Powiatu Słupskiego wybrane

7 maja br. w słupskim Starostwie odbyła się I Sesja Rady Powiatu Słupskiego nowej kadencji, podczas której Radni Powiatowi złożyli ślubowanie, a następnie wybrali między innymi Przewodniczącego Rady Powiatu Słupskiego, Starostę i Wicestarostę Powiatu Słupskiego. W sesji wzięło udział 21 Radnych.

Przewodniczącym Rady Powiatu został ponownie Jan Olech, którego wspierać będzie dwóch Wiceprzewodniczących Artur Małek i Arkadiusz Wielebski.

W tajnym głosowaniu wybrano też skład Zarządu Powiatu. Starostą Słupskim został po raz kolejny Paweł Lisowski. Funkcję Wicestarosty Słupskiego powierzono Marcinowi Kowalczykowi. Członkami Zarządu zostali radni: Adriana Cerkowska-Markiewicz, Wiesław Kamiński, Zdzisław Kołodziejski.

Skład nowej Rady Powiatu Słupskiego siódmej kadencji (21 radnych): Ryszard Hendryk, Grzegorz Kiczmachowski, Zdzisław Kołodziejski, Paweł Lisowski, Marcin Kowalczyk, Zdzisław Lesiecki, Jan Olech, Andrzej Wojtaszek, Adriana Cerkowska-Markiewicz, Wiesław Kamiński, Artur Małek, Arkadiusz Wielebski, Dorota Ziółkowska, Samanta Nowińska, Kamil Patynowski, Zbigniew Pawłowski, Piotr Stolarczyk, Andrzej Zawada, Marek Kołtun, Joanna Basiak, Konrad Tymecki.

Zaproszenie na II sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na II sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje na dzień 14 maja br. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych wraz z kombatantami i mieszkańcami regionu słupskiego uczcili pamięć ofiar wojny, składając kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Słupsku.