Porozumienie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Powiat Słupski wspólnie z siedmioma  samorządami z regionu podpisał porozumienie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Współpraca  pozwoli na bezpośrednie ubieganie się o środki finansowe z funduszy europejskich będących w dyspozycji marszałka województwa. Jednostki samorządu terytorialnego  planują realizację  zadań dotyczących m. in. transportu zbiorowego, efektywności energetycznej, czy zagospodarowania przestrzeni publicznej.

W Zintegrowane Inwestycje Terytorialne angażują się samorządy wchodzące w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Słupsk – Ustka.  Porozumienie oprócz powiatu podpisały gminy - Słupsk, Ustka, Damnica, Dębnica Kaszubska i Kobylnica, oraz miasta -  Słupsk i Ustka.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.