Zapraszamy na warsztaty dla regionu

Warsztaty

Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez urzędników z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce. Warsztaty skierowane będą zarówno do urzędników, jak i do mieszkańców regionu.

Tematami spotkania będą:

• budżet UE, kontrola budżetowa, Nowa Perspektywa Finansowa w UE oraz wszelkie tematy związane z działalnością Parlamentu Europejskiego –  prowadzone przez Urszulę Mojkowską (Parlament Europejski)
  • spór dotyczący praworządności pomiędzy Polską a UE, program działania nowej Komisji Europejskiej, Europejski Zielony Ład (ochrona klimatu, energia i ochrona środowiska), Brexit oraz debata o przyszłości UE – prowadzone przez Rafała Szyndlauera (Komisja Europejska)
  • działania UE dla młodzieży, kultura, wielojęzyczność i badania naukowe – prowadzone przez Krzysztofa Nalepę (Komisja Europejska)

Warszaty odbędą się w dwóch terminach:

• 04.12.2019 r., godz. 16:00, Starostwo Powiatowe, Słupsk, Sala 202
  • 06.12.2019r., godz. 14:30, Miejskie Centrum Informacji Turystycznej w Ustce, ul. Marynarki Polskiej 71

źródło: https://europedirect-slupsk.pl/zaproszenie-na-warsztaty-dla-regionu/

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk