Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
01.08
2022

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie, będące największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Do walki z Niemcami przystąpiło około 40-50 tysięcy osób. W pierwszych dniach walk Powstańcy odbili Śródmieście, Stare Miasto, Wolę, Powiśle z elektrownią, część Ochoty, Mokotowa i Żoliborza. W czasie walk w Warszawie zginęło około 18 tys. Powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Starty wśród ludności cywilnej były ogromne i wyniosły około 180 tys. ludzi. W zemście za urządzenie powstania stolica Polski została niemal całkowicie spalona i zburzona. Choć walka powstańców była planowana na kilka dni, trwała ponad dwa miesiące – do 2 października  1944 roku. Powstanie Warszawskie jest symbolem wielkiej odwagi, poświęcenia, oddania i patriotyzmu.

Aby oddać hołd Bohaterom Powstania przy Pomniku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbyły się  uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem władz samorządowych, środowisk kombatanckich, przedstawicieli wojska i służb mundurowych oraz mieszkańców.

Powiat Słupski reprezentowali Wicestarosta Rafał Konon oraz członek Zarządu Powiatu Słupskiego Marcin Kowalczyk.

 

 

 

01.08
2022

Olimpiada dla Seniorów - etap powiatowy

Zapraszamy Seniorów z powiatu słupskiego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel 2022/2023". Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe w Słupsku we wrześniu br.

01.08
2022

Droga nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 (Osowo) do Ciecholubia, która objęła odcinek ponad 5 km.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony