Budżet Powiatu Słupskiego na 2023 uchwalony

Na L sesji Rady Powiatu Słupskiego, zwołanej w dniu 29 grudnia br., obecni radni przyjęli jednogłośnie budżet na rok 2023 rok.

Przyjęcie budżetu dla mieszkańców powiatu słupskiego oznacza m.in.:

- kolejne remonty dróg powiatowych

- nowe autobusy i połączenia

- remonty budynków użyteczności publicznej.

Ostatnie w tym roku posiedzenie Rady było również okazją do przyjęcia programu rozwoju pn. "Strategia Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Słupskiego na lata 2023-2030".

Budżet powiatu na 2023 rok szczegółowo: tutaj.

2023

Rusza linia 310: Charnowo, Gałęzinowo i Strzelino

Słupski PKS uruchamia całoroczne kursy na linii nr 310, łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Autobusy wyjadą na trasy już 1 lutego.

2023

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu

Mieszkańcy powiatu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy punktów pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, działających na terenie powiatu słupskiego.