Dron Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Pokaz zastosowania drona odbył się na lotnisku w Aeroklubie w Krępie Słupskiej. Dzięki zaawansowanej technologii, w tym licznych funkcji: kamery RGB, podczerwieni, termowizji, analizatora zanieczyszczeń, sprzęt będzie wykorzystywany:
- przy akcjach ratowniczych i działaniach prewencyjnych;
- w sytuacjach zagrożenia takich jak powodzie, pożary lasów i torfowisk, zagrożenia chemiczne Bałtyku;
- w czasie poszukiwań osób zaginionych.

2021

Wakacyjne połączenia autobusowe do najciekawszych turystycznie miejsc powiatu słupskiego

Na tegoroczne wakacje samorząd powiatu słupskiego zaplanował coś wyjątkowego. Po raz pierwszy, uruchomiona zostanie specjalna siatka sezonowych linii użyteczności publicznej do najciekawszych atrakcji turystycznych regionu słupskiego.

2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.