Przejdź do treści
Logo Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty Unijne
28.11
2019

Drugie Powiatowe Forum Seniorów

Na drugim w tym roku Powiatowym Forum Seniorów przedstawiciele rad senioralnych i uniwersytetów trzeciego wieku rozmawiali o potrzebach starszych mieszkańców powiatu słupskiego w kontekście planowanej w latach 2021 – 2022 kontynuacji projektu „SREBRNA SIEĆ”.

Zakończoną pierwszą edycję projektu podsumowała Patrycja Osińska z Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylnicy. Obecna na spotkaniu Barbara Bałka (Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej z Regionalnego Ośrodek Polityki Społecznej w Gdańsku) zaprezentowała natomiast możliwości wsparcia organizacji pozarządowych w województwie pomorskim w obszarze aktywizacji seniorów.

Wśród pomysłów na przyszłe projekty najczęściej wymieniano takie zagadnienia jak aktywizacja i integracja międzypokoleniowa seniorów i młodych ludzi.

Drugie Powiatowe Forum Seniorów uświetniły występy: grupy teatralnej  „Epitetem po Metaforze” z Domu Pomocy Społecznej z Lubuczewa oraz Roksany Białek i Joanny Płatwy z Centrum Kultury Gminy Ustka.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV