Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Starosta słupski Paweł Lisowski wraz z członkami Zarządu Powiatu Rafałem Kononem, Marcinem Kowalczykiem, Prezydentką Miasta Słupska Krystyną Danilecką-Wojewódzką oraz samorządowcami z terenu powiatu słupskiego spotkali się w słupskim Starostwie z wyróżnionymi pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku, by złożyć im życzenia z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, jednocześnie podziękować za ich codzienny trud i zaangażowanie zawodowe w pracę na rzecz mieszkańców regionu słupskiego. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania i podsumowania przez dyrektora PUP Pawła Kądzielę dotychczasowych projektów w obszarze działalności publicznych służb zatrudnienia, a także przedstawienia planów na rok 2023.

Przypominamy, że święto Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia swoimi korzeniami sięga roku 1919, kiedy to Józef Piłsudski podpisał Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Dokument ten jest uznawany jako początek funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia w Polsce.

Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Konsultacje społeczne na temat "Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu"

Zapraszamy do wypełnienia elektronicznej ankiety dotyczącej koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu słupskiego.

Ponad 21,6 mln zł dla Powiatu na transport

Ponad 21,6 mln zł dofinansowania pozyskał Powiat Słupski w ramach konkursu przeprowadzonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) ze środków Krajowego Planu Odbudowy.