Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
19.05
2023

Nowe wozy strażackie i sprzęt specjalistyczny trafią do jednostek OSP powiatu

 

Nowe wozy strażackie i sprzęt specjalistyczny trafią do jednostek OSP gmin członkowskich Związku Powiatowo Gminnego. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej z udziałem członków Zarządu Powiatu Słupskiego, samorządowców oraz przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Skala projektu jest unikalna w regionie. Jego wartość to 11,5 mln zł, z czego wkład własny gmin beneficjentów to blisko 3,7 mln zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wyniosło ponad 7,8 zł.

Wsparcie trafi do 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie:

- 5 ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Łupawa, Potęgowo, Gardna Wielka, Korzybie i Damnica

- 2 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Wrząca i Motarzyno

- 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Gałęzinowo, Bukówka i Wierzchocino

- sprzętu strażackiego dla OSP z Gminy Ustka i Gminy Smołdzino (m.in. pralnice, suszarki, szafy suszące, agregaty, motopompy)

Umowy z wykonawcami zostały już podpisane. Przetarg podzielony była na 8 części. Realizacja tego projektu ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w powiecie.

 

 

 

 

02.06
2023

Słupska Akademia stała sie Uniwersytetem Pomorskim

Od 1 czerwca br. słupska Uczelnia zmieniła status i oficjalnie przekształciła się z Akademii na Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

01.06
2023

III miejsce w Rankingu Powiatów

Starosta słupski odebrał symboliczną statuetkę i list gratulacyjny za zajęcie przez samorząd powiatu słupskiego trzeciego miejsca w Rankingu Powiatów Polskich 2022 w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

30.05
2023

IV Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej zakończona

Ponad 20 szkół z powiatu słupskiego i miasta Słupska wzięło udział w finałowych konkurencjach IV Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej, zorganizowanych na terenie Zespółu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony