Wyróżnienie Starosty Słupskiego „Daję Radość”

Do 2 grudnia br. można zgłaszać kandydatów do Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość”.

Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, stowarzyszeniom, firmom, instytucjom i organizacjom działającym aktywnie w powiecie słupskim na rzecz osób z niepełnosprawnościami, którzy swoją działalnością, gestem, zachowaniem potrafili i potrafią nadal sprawiać radość osobom, potrzebującym na co dzień wsparcia, różnej pomocy, niekoniecznie materialnej.

Chodzi szczególnie o zauważenie i wyróżnienie osób, organizacji, zakładów pracy, instytucji, firm, które choć zajmują się zupełnie innymi sprawami, dostrzegają też problemy osób z niepełnosprawnościami i potrafią im zaradzić, pomóc, ulżyć w codziennym życiu, w pokonywaniu różnych barier i sprawić przy tym radość.

Na uroczystej Gali, która odbędzie się 14 grudnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Machowinie, podczas Powiatowych Obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami, zostaną wręczone statuetki „Daję Radość 2022” będące szczególnym podziękowaniem za niezwykłą dobroć i okazane serce osobom z niepełnosprawnościami w powiecie słupskim.

Kandydatów do wyróżnienia może zgłosić każdy, komu nie obce są problemy niepełnosprawności. Mogą to zrobić osoby prywatne, organizacje, instytucje, w tym urzędy gminne, ośrodki pomocy społecznej, instytucje kultury, osoby zajmujące się zawodowo niepełnosprawnością. Najważniejsze, by dostrzec szczególne zaangażowanie innych na rzecz niepełnosprawności! Laureatów wybierze Kapituła powołana przez Starostę Słupskiego, składająca się z osób cieszących się społecznym zaangażowaniem i uznaniem (skład Kapituły: link).

Zgłoszenia kandydatów można dokonać na wniosku dostępnym poniżej. Wypełniony wniosek można złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańca w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów, w pok. 01 lub przesłać na adres: Starostwo Powiatowe, 76-200 Słupsk, ul. Szarych Szeregów 14. Można też przesłać pocztą elektroniczną na adres: mlukaczyk@powiat.slupsk.pl.

Regulaminu przyznawania Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego pn. „Daję Radość”
Wniosek o przyznanie Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego pn. „Daję Radość”

2023

Rusza linia 310: Charnowo, Gałęzinowo i Strzelino

Słupski PKS uruchamia całoroczne kursy na linii nr 310, łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Autobusy wyjadą na trasy już 1 lutego.

2023

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu

Mieszkańcy powiatu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy punktów pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, działających na terenie powiatu słupskiego.