I Pomorski Tydzień Białej Wstążki

W dnia 1-7 grudnia obchodzony będzie  I Pomorski Tydzień Białej Wstążki. To część międzynarodowej kampanii społecznej adresowanej do mężczyzn, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet.

ONZ ostrzega, że w cieniu COVID-19 dochodzi do kolejnej "ukrytej pandemii" - globalnego nasilania przemocy domowej. Na całym świecie odnotowano gwałtowny wzrost liczby zgłoszeń dotyczących przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni z Kanady, którzy w 1991 roku postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek zamordowanych 6 grudnia 1989 roku w budynku Politechniki w Montrealu, przez 25-letniego mężczyznę, który uważał, że kobiety nie powinny studiować na wydziałach nauk ścisłych, technicznych.

Przemoc mężczyzn wobec kobiet jest zjawiskiem ogólnoświatowym i przybiera różne formy, jednak z pewnością zdecydowana większość mężczyzn nie ucieka się do przemocy w relacjach z kobietami. Dajmy temu wyraz poprzez udział w I Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki.

Organizatorami akcji na terenie województwa pomorskiego są: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Fundacja Wschodzące Słońce, Fundacja Trzeźwość oraz Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej.

Razem z Organizatorami zachęcamy mężczyzn z naszego powiatu, do udziału w akcji poprzez symboliczne przypięcie białej wstążki, która wyraża sprzeciw wobec przemocy.

Więcej informacji: www.wschodzaceslonce.org.pl

Biała wstążka

2021

Wakacyjne połączenia autobusowe do najciekawszych turystycznie miejsc powiatu słupskiego

Na tegoroczne wakacje samorząd powiatu słupskiego zaplanował coś wyjątkowego. Po raz pierwszy, uruchomiona zostanie specjalna siatka sezonowych linii użyteczności publicznej do najciekawszych atrakcji turystycznych regionu słupskiego.

2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.