III miejsce w Rankingu Powiatów

Podczas majowego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich starosta słupski Paweł Lisowski odebrał symboliczną statuetkę i list gratulacyjny za zajęcie przez samorząd powiatu słupskiego trzeciego miejsca w Rankingu Powiatów Polskich 2022 w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

Ranking ZPP to najbardziej prestiżowe zestawienie tego rodzaju w kraju. Od kilku lat samorząd powiatu słupskiego lokuje się bardzo wysoko w klasyfikacji, zajmując miejsce na podium lub w pierwszej dziesiątce.

Kryteria, którymi kieruje się komisja to m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk