IV Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej zakończona

Ponad 20 szkół z powiatu słupskiego i miasta Słupska wzięło udział w finałowych konkurencjach IV Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej, zorganizowanych na terenie Zespółu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

W programie wydarzenia zaplanowano również pokazy ratownictwa medycznego, technicznego i wysokościowego, sprzętu wojskowego i medycznego służb mundurowych oraz prezentacje instytucji zdrowia publicznego.

Olimpiada odbyła się pod patronatem: Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego i Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Oto klasyfikacja końcowa Olimpiady:

1. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Słupsku
  2. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Słupsku
  3. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Słupsku
  4. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
  5. miejsce - Zespół Szkół Agrotechnicznych
  6. miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smołdzinie
  7. miejsce - Szkoła Podstawowa w Słonowicach
  8. miejsce - Szkoła Podstawowa w Sycewicach

Wszystkich laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk