Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
17.11
2020

Izolatorium w Poddąbiu

17 listopada br. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wczasowym „Słowiniec” przy ulicy Promenada Słońca 24 w Poddąbiu (gm. Ustka) rozpoczęło działalność izolatorium ze 156 miejscami dla osób, u których stwierdzono COVID-19, niewymagających pobytu w szpitalu, niemogących bądź niechcących leczyć się w domu.

Do opieki w izolatorium kwalifikują się osoby skierowane na piśmie przez lekarza ze szpitala bądź lekarza zakładu leczniczego, w którym są udzielane stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne oraz przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i przez państwowego inspektora sanitarnego.

Kierowane są osoby:

  • z dodatnim wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, do czasu spełnienia kryteriów wypisu lub do podjęcia przez personel medyczny - zapewniający opiekę w izolatorium - decyzji o przeniesieniu do szpitala zakaźnego lub szpitala z oddziałem zakaźnym z powodu pogorszenia stanu zdrowia;
  • hospitalizowane z powodu COVID-19, niewymagające dalszego leczenia w warunkach szpitalnych.

W izolatorium zapewnione jest wyżywienie oraz nadzór medyczny, a koszt pobytu pacjenta pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zasady opieki w izolatoriach określają rozporządzenia: Ministra Zdrowia z 26 marca br. w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach oraz z 27 października br. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach.

01.12
2020

XXIII sesja Rady Powiatu Słupskiego

Odbyła się 1 grudnia br. trybie zdalnym

30.11
2020

I Pomorski Tydzień Białej Wstążki

Rozpoczyna się 1 grudnia br.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony