Kolejne miliony dla powiatu słupskiego

Powiat Słupski otrzyma kolejne cztery miliony złotych na zakup czterech autobusów w ramach środków z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych przyznawanych dla terenów, na których istniały PGR-y. Dodatkowo Związek Powiatowo-Gminny otrzyma blisko cztery miliony złotych na zakup sprzętu informatycznego dla instytucji publicznych oraz modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie poszczególnych gmin naszego powiatu. Samorząd powiatowy inwestuje w poprawę świadczonych usług, a dodatkowe środki pomogą w przyspieszenie tego procesu. Gminom należą się podziękowania za dotychczasową współpracę w ramach Związku, a Mieszkańców zapraszamy m.in. do korzystania z oferty powiatowych przewozów PKS Słupsk, który w ostatnim czasie zmienia się nie do poznania.

Olimpiada dla Seniorów - etap powiatowy

Zapraszamy Seniorów z powiatu słupskiego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel 2022/2023". Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe w Słupsku we wrześniu br.

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Aby oddać hołd Bohaterom Powstania przy Pomniku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbyły się uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem władz samorządowych, środowisk kombatanckich, przedstawicieli wojska i służb mundurowych oraz mieszkańców.

Droga nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 (Osowo) do Ciecholubia, która objęła odcinek ponad 5 km.