2021

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku o gotowości powiatowych służb i inspekcji do rozpoczęcia sezonu letniego

W 26 maja br. w Starostwie Powiatowym w Słupsku, pod przewodnictwem starosty Pawła Lisowskiego, odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie było m.in. okazją do omówienia stanu przygotowań służb do zapewnienia bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Obecni na posiedzeniu członkowie komisji wysłuchali relacji przedstawicieli służb, straży i inspekcji o gotowości podległych im jednostek do rozpoczęcia sezonu letniego. Jak co roku o letni wypoczynek bez zagrożeń i niebezpieczeństw na terenie powiatu słupskiego zadbają m.in. straż pożarna, policja, sanepid oraz służby weterynaryjne.

Podczas posiedzenia rozmawiano również o działalności i funkcjonowania Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku w roku 2020 oraz planowanych przedsięwzięciach w roku 2021; oraz o przebiegu szczepień na COVID-19 mieszkańców powiatu słupskiego.

2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

Drona Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.