Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych

Komunikat dotyczący pracy aptek

Komunikat dotyczący pracy aptek

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego i zapytaniami dotyczącymi pracy aptek, w tym pełnienia dyżurów nocnych oraz godzin otwarcia w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy, przypominamy, że to obowiązkiem kierownika apteki jest podjęcie decyzji czy apteka będzie pracować, czy nie.

Unieruchomienie apteki lub czasowe zaprzestanie wykonywania działalności, jej wznowienie oraz wszelkie zmiany w godzinach pracy apteki winno być zgłoszone do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, Narodowego Funduszu Zdrowia, izby aptekarskiej oraz Powiatu/Miasta, jeżeli wyznaczone są dyżury nocne – np. pisemnie lub mailowo (podstawa prawna: art. 107 ust. 2a w zw. z art. 107 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 100 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne - Dz. U. z 2019 r. poz. 499 ze zm.). Te instytucje zobowiązane są prowadzić aktualizację na swoich stronach. Należy też poinformować o pracujących aptekach w pobliżu unieruchomionej apteki.

O obowiązku tym przypomina na swojej stronie Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku.  Jednocześnie zwraca się z prośbą o informowanie WIF o sytuacji, w której apteka lub punkt apteczny nie ma możliwości zaspokajania potrzeb ludności w zakresie produktów leczniczych z uwagi na ograniczenie lub brak dostaw z hurtowni. Prosi również o śledzenie aktualnych komunikatów dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej (https://www.nia.org.pl/) oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego (https://gis.gov.pl/).

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony