Wydłużenie terminów opłat za użytkowanie wieczyste

Użytkowanie wieczyste - zmiany

Starosta Słupski informuje, że:
- termin wnoszenia opłaty rocznej z tytułu  użytkowania wieczystego, za rok 2020, wydłużono do dnia 30 czerwca 2020 r. Termin ten może zostać przedłużony rozporządzeniem Rady Ministrów.
- termin wnoszenia opłaty z tytułu przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności należnej za rok 2020 wydłużono do 30 czerwca 2020 r.

Ponadto należności pieniężne, z tytułu oddania nieruchomości Skarbu Państwa w najem, dzierżawę lub użytkowanie przypadające za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, mogą być umarzane w całości albo w części lub ich spłata może być odraczana lub rozkładana na raty przez starostę, wykonującego zadania z zakresu administracji rządowej, bez zgody wojewody.

Starosta wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej bez zgody wojewody może odstąpić od dochodzenia wskazanych należności, na wniosek podmiotu, którego płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Podstawa prawna ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 568).

Rodzinny Piknik Strażacki

W sobotę, 16 marca zapraszamy Rodzinny Piknik strażacki dla wszystkich miłośników pożarnictwa. Piknik odbędzie się na teren przy Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Początek godz. 12:00.

Powiat Słupski wśród najlepszych samorządów w kraju

Powiat Słupski zajął II miejsce w tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich za 2023 rok w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Jednocześnie Związek Powiatów Polskich za jeden z najbardziej rozwojowy samorządów w kraju w tej kategorii. Ponadto Powiat uzyskał tytuł "Super Powiat 2023".

Życzenia

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim z powiatu słupskiego składamy podziękowania za pracę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.