2021

Etap powiatowy Konkursu „ Piękna Wieś Pomorska 2021” rozstrzygnięty !

Starosta Słupski informuje, że rozstrzygnięty został  powiatowy etap konkursu „ Piękna Wieś Pomorska 2021 ”. Komisja powołana zarządzeniem Starosty Słupskiego 52/2021 z dnia 16  czerwca 2021 r. wyłoniła laureatów dwóch kategoriach: „ Wieś „ i „ Zagroda”.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

• w kategorii „Wieś ” – wieś Swołowo,
  • w kategorii „ Zagroda” – zagroda rolnicza Pana Dominika Szerszenia ze wsi Bierkowo.

Konkurs ogłoszony przez Zarząd Województwa Pomorskiego  rozstrzygany  jest na trzech etapach:

• gminnym,
  • powiatowym,
  • wojewódzkim.

Głównymi celami konkursu są m. in. poprawa jakości życia na wsi, poprawienie atrakcyjności obszarów wiejskich, ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego coraz integracja społeczności lokalnej.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

2021

Wakacyjne połączenia autobusowe do najciekawszych turystycznie miejsc powiatu słupskiego

Na tegoroczne wakacje samorząd powiatu słupskiego zaplanował coś wyjątkowego. Po raz pierwszy, uruchomiona zostanie specjalna siatka sezonowych linii użyteczności publicznej do najciekawszych atrakcji turystycznych regionu słupskiego.

2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.