Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Laptopy do zdalnego nauczania zakupione

No i dotarły! 26 tabletów trafi po świętach do jednostek oświatowych powiatu słupskiego: Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. Sprzęt będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć lekcyjnych w trybie zdalnym.

Wartość zamówienia to prawie 70 tys.pln, która zostanie zrefundowana. Powiat Słupski znalazł się bowiem na liście samorządów, które otrzymają grant w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Projekt jest realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”).

Testy na koronawirusa już w Słupsku

Centrum funkcjonuje na terenie kampusu Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Westerplatte 64/Kozietulskiego. Test mogą wykonać osoby, które zgłoszą się na infolinię - tel. 58 727 05 05 i zostaną zakwalifikowane przez operatora do badania.