2020

Laptopy do zdalnego nauczania zakupione

No i dotarły! 26 tabletów trafi po świętach do jednostek oświatowych powiatu słupskiego: Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. Sprzęt będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć lekcyjnych w trybie zdalnym.

Wartość zamówienia to prawie 70 tys.pln, która zostanie zrefundowana. Powiat Słupski znalazł się bowiem na liście samorządów, które otrzymają grant w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Projekt jest realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”).

2020

Ponad 800 tys. zł. na wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie COVID-19

Środki pozyskano w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 w ramach.

2020

Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy i słuchu

Akcja startuje już w najbliższy piątek (24 lipca) i adresowana jest do mieszkańców powiatu słupskiego po 50 roku życia.