Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego:

Jak się zarejestrować na szczepienie ?

• Poprzez bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

• Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są pod adresem:

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Twojego miejsca zamieszkania z terminem, który Ci pasuje.

•  Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo szczepienia w punktach szczepień powszechnych. Taka osoba wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na konkretny termin. 10 maja rozpoczniemy również szczepienia w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych. Te wszystkie podmioty będą mogły zamawiać szczepienia, jak niegdyś DPS-y. Zaszczepić się będą mogli także opiekunowie i pracownicy ośrodków.

Więcej szczegółów: LINK

Pomoc w transporcie do punktów szczepień COVID-19

Szczepienia

Rodzinny Piknik Strażacki

W sobotę, 16 marca zapraszamy Rodzinny Piknik strażacki dla wszystkich miłośników pożarnictwa. Piknik odbędzie się na teren przy Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Początek godz. 12:00.

Powiat Słupski wśród najlepszych samorządów w kraju

Powiat Słupski zajął II miejsce w tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich za 2023 rok w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Jednocześnie Związek Powiatów Polskich za jeden z najbardziej rozwojowy samorządów w kraju w tej kategorii. Ponadto Powiat uzyskał tytuł "Super Powiat 2023".

Życzenia

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim z powiatu słupskiego składamy podziękowania za pracę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.