Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
21.05
2021

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

22 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (ang. International Day for Biological Diversity).

W celu  podniesienia poziomu wiedzy nt. bioróżnorodności i zagrożeń związanych z jej utratą, świadomości ekologicznej w zakresie ginięcia gatunków oraz przyczyn tego zjawiska, Wydział Środowiska i Rolnictwa słupskiego Starostwa realizuje projekt pn. „Nasadzenia dawnych odmian drzew owocowych sposobem na poprawę różnorodności biologicznej środowiska przyrodniczego”.

W ramach projektu zostały zakupione sadzonki dawnych odmian jabłoni, grusz i śliw, które zostały przekazane do zgłoszonych przez urzędy gmin palcówek oświatowych (jedna szkoła z terenu gminy), po 10 drzewek owocowych dla każdej palcówki.

Drzewka posadzone w formie ogrodów szkolnych mają stanowić pomoc dydaktyczną dla nauczycieli do prowadzenia lekcji przyrody, biologii i ekologii.

Z  czasem drzewa  będą  pełniły  ważną  rolę  ekologiczną.  Staną  się  miejscem  odwiedzanym przez  wiele  gatunków  ptaków i owadów zapylających. Przyczynią  się  do  zwiększenia bioróżnorodności genetycznej.

Planuje się prowadzenie programu nasadzeń w szkołach, placówkach opiekuńczych, w kolejnych latach.

 

zdjęcie 1

02.02
2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

15.06
2021

Drona Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony