Nagrody Białego Bociana 2022 rozdane

W zabytkowych wnętrzach pałacu w Damnicy, 19 sierpnia br., odbyła się Gala Białego Bociana 2022, podczas której wręczono doroczne Nagrody Starosty Słupskiego w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Spośród nominowanych do tegorocznej nagrody statuetki Białego Bociana trafiły do:
- Janiny Janowicz za wieloletnie prowadzenie chóru „Półnuta” z Kępic i liczne sukcesy, które zespół odniósł na przestrzeni lat,
- Grzegorza Chwieduka, poety i muzyka za całokształt twórczości,
- Zuzanny Malek za edukację kulturalną dzieci i młodzieży, popularyzację muzyki, śpiewu oraz kultywowanie tradycji ludowych.

Wyróżnienie specjalne otrzymali:
- Zespół Wokalny Zeppelinki
Wyróżnienia otrzymali:
- Stowarzyszenie Przyjaciół 28. Pułku Lotnictwa,
- Marta Borodziuk,
- Adam Piekarec.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

XVIII Słupskie Pokopki – święto ziemniaka

XVIII SŁUPSKIE POKOPKI zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku ponownie spotykamy się w Karzniczce 2 października.

Umowa na przebudowę drogi powiatowej 1172G w Dębnicy Kaszubskiej podpisana

Umowa na przebudowę drogi powiatowej 1172G w miejscowości Dębnica Kaszubska - Etap II (Gmina Dębnica Kaszubska) podpisana.