Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
19.05
2023

Nowe wozy strażackie i sprzęt specjalistyczny trafią do jednostek OSP powiatu

 

Nowe wozy strażackie i sprzęt specjalistyczny trafią do jednostek OSP gmin członkowskich Związku Powiatowo Gminnego. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej z udziałem członków Zarządu Powiatu Słupskiego, samorządowców oraz przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Skala projektu jest unikalna w regionie. Jego wartość to 11,5 mln zł, z czego wkład własny gmin beneficjentów to blisko 3,7 mln zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wyniosło ponad 7,8 zł.

Wsparcie trafi do 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie:

- 5 ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Łupawa, Potęgowo, Gardna Wielka, Korzybie i Damnica

- 2 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Wrząca i Motarzyno

- 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Gałęzinowo, Bukówka i Wierzchocino

- sprzętu strażackiego dla OSP z Gminy Ustka i Gminy Smołdzino (m.in. pralnice, suszarki, szafy suszące, agregaty, motopompy)

Umowy z wykonawcami zostały już podpisane. Przetarg podzielony była na 8 części. Realizacja tego projektu ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w powiecie.

 

 

 

 

29.11
2023

Podsumowanie LXII sesji Rady Powiatu Słupskiego

28 listopada br. w słupskim Starostwie odbyła się LXII sesja Rady Powiatu Słupskiego.

21.11
2023

Zaproszenie na LXII sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na LXII sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526, z późn. zm.) na dzień 28 listopada 2023 roku, godz. 13:00 (wtorek), w sali konferencyjnej 202 Starostwa.

21.11
2023

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Zarząd Powiatu spotkał się z dyrektorami i pracownikami domów pomocy społecznej , Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku oraz Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci w Ustce.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony