Nowoczesne autobusy już na drogach powiatu słupskiego

Podczas konferencji prasowej Zarząd Powiatu Słupskiego przekazał prezesowi PKS Słupsk Piotrowi Rachwalskiemu klucze do sześciu nowoczesnych autobusów przeznaczonych do obsługi pasażerów na liniach, których organizatorem jest słupskie Starostwo.

Producentem zakupionych autobusów jest firma Iveco. Pojazdy mieszczą 80 pasażerów, w tym 49 na miejscach siedzących i zostały wyposażone w system klimatyzacji, tablice elektroniczne, monitoring, router wi-fi, system nagłośnienia, ładowarki USB, a co najważniejsze są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i starszych. Ich zakup to pierwsza taka znaczna inwestycja w historii Powiatu Słupskiego w zakresie transportu zbiorowego o wartości prawie 8,5 mln zł, dofinansowana kwotą 7 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To jednak nie koniec zmian w transporcie zbiorowym na terenie powiatu. Samorząd podpisał już umowę dostawę czterech nowych pojazdów, tym razem busów typu Mercus, przeznaczonych do transportu  nawet 41 pasażerów. Pojazdy te będą posiadały również miejsce na wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy, klimatyzację, monitoring, systemem informacji pasażerskiej, czy też oznakowanie w języku Braille'a. Na drogach powiatu pojawią się już wiosną 2022 roku.

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

XXXIV sesja Rady Powiatu Słupskiego

30 listopada br. w słupskim Starostwie odbyła się XXXIV sesja Rady Powiatu Słupskiego.