Nowoczesne pracownie mechatroniczne w usteckim technikum

Dzięki życzliwości firmy MOWI Poland w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, którego organem prowadzącym jest samorząd powiatu słupskiego, uruchomione zostały nowoczesne pracownie mechatroniczne.
Mowi Poland przekazała szkole do wykorzystania stanowisko pneumatyki, elektrotechniki i elektroniki z niezbędnym oprzyrządowaniem.
Od teraz uczniowi technikum będą mogli nabywać praktyczne umiejętności do pracy w zawodzie mechatronika, a podczas zajęć przekonać się, jakie szanse i możliwości stwarza ta dziedzina nauki.

Zdjęcie z przeazania ZSOiT pracwoni pneumatyki

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

Drona Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.