Nowy dron nad morskimi kąpieliskami

We współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Słupsku Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego słupskiego Starostwa rozpoczął monitoring kąpielisk morskich powiatu słupskiego pod kątem występowania zakwitu sinic. Monitoring będzie przeprowadzany przy pomocy specjalistycznego drona DJI Matrice 300 RTK, w każdy czwartek, począwszy od dnia 22 lipca br. do dnia 9.09.br. Pierwszy monitoring odbył się w miejscowości Dębina.

Wykorzystany w akcji dron został zakupiony przez Powiat Słupski ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki zaawansowanej technologii posiada on liczne funkcje: kamerę RGB, podczerwień termowizyjną i analizator zanieczyszczeń. Sprzęt może być wykorzystany przy akcjach ratowniczych i działaniach prewencyjnych, w sytuacjach zagrożenia takich jak powodzie, pożary lasów i torfowisk, zagrożenia chemiczne Bałtyku oraz zanieczyszczenia emitowane przez systemy grzewcze w gospodarstwach domowych i przemysłowych.

W ramach współpracy powiatu z samorządami gminnymi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, Starosta Słupski wystąpił z propozycją wykorzystania przez samorządy gminne zakupionego drona.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk