Otwarcie Klubu Seniora w Żoruchowie

W Żoruchowie w gminie Główczyce działa już pierwszy Klub Seniora, uruchomiony w ramach projektu Srebrna Sieć II, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Projekt ten zakłada powstanie na terenie Morski Powiat Słupski kolejnych 14 Klubów Seniora w 8 gminach partnerskich. Będą one miejscem cyklicznych spotkań seniorów, szkoleń ze specjalistami, zajęć ruchowych, wizyt w instytucjach kultury, czy też wycieczek.

W uroczystości otwarcia w Żoruchowie uczestniczyli Starosta Słupski Paweł Lisowski, Wójt Gminy Główczyce Danuta May, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku Urszula Dąbrowska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach Krystyna Oczachowska, seniorzy, lokalne animatorki oraz zaproszeni goście.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk