Otwarcie Klubu Seniora w Żoruchowie

W Żoruchowie w gminie Główczyce działa już pierwszy Klub Seniora, uruchomiony w ramach projektu Srebrna Sieć II, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Projekt ten zakłada powstanie na terenie Morski Powiat Słupski kolejnych 14 Klubów Seniora w 8 gminach partnerskich. Będą one miejscem cyklicznych spotkań seniorów, szkoleń ze specjalistami, zajęć ruchowych, wizyt w instytucjach kultury, czy też wycieczek.

W uroczystości otwarcia w Żoruchowie uczestniczyli Starosta Słupski Paweł Lisowski, Wójt Gminy Główczyce Danuta May, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku Urszula Dąbrowska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach Krystyna Oczachowska, seniorzy, lokalne animatorki oraz zaproszeni goście.

2021

Wakacyjne połączenia autobusowe do najciekawszych turystycznie miejsc powiatu słupskiego

Na tegoroczne wakacje samorząd powiatu słupskiego zaplanował coś wyjątkowego. Po raz pierwszy, uruchomiona zostanie specjalna siatka sezonowych linii użyteczności publicznej do najciekawszych atrakcji turystycznych regionu słupskiego.

2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.