Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Seniorów

Powiatowa Rada Seniorów spotkała się 5 kwietnia w siedzibie Starostwa na pierwszym posiedzeniu. W skład rady powołanych zostało 16 seniorów reprezentujących poszczególne gminy powiatu słupskiego. Radni odebrali nominacje z rąk starosty Pawła Lisowskiego oraz dokonali wyboru władz rady.

Do władz Powiatowej Rady Seniorów wybrano:

• Przewodniczący - DYMITR KOMANECKI (gm. Smołdzino)
  • Zastępca Przewodniczącego - GRZEGORZ GRABOWSKI (przedstawiciel Zarządu Powiatu Słupskiego)
  • Sekretarz - ANNA ŁUSZCZ (gm. Słupsk).

Powiatowa Rada Seniorów została powołana jako organ doradczy. Jej działania pozwolą lepiej poznać potrzeby starszych mieszkańców i wzmocnią ich udział w życiu społeczności powiatu słupskiego.  Kadencja rady potrwa 4 lata.

Olimpiada dla Seniorów - etap powiatowy

Zapraszamy Seniorów z powiatu słupskiego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel 2022/2023". Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe w Słupsku we wrześniu br.

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Aby oddać hołd Bohaterom Powstania przy Pomniku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbyły się uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem władz samorządowych, środowisk kombatanckich, przedstawicieli wojska i służb mundurowych oraz mieszkańców.

Droga nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 (Osowo) do Ciecholubia, która objęła odcinek ponad 5 km.