Początek współpracy ZSOiT z PGE Baltica

11 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyło się ważne spotkanie przedstawicieli Zarządu Powiatu, PGE Baltica oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, którzy podpisali list intencyjny rozpoczynający współpracę szkoły z PGE Baltica. Podczas spotkania zarówno starosta słupski Paweł Lisowski jak i prezes zarządu spółki Dariusz Lociński podkreślali, że podpisanie listu daje możliwość rozwoju młodym ludziom uczącym się w ZSOiT. Organem prowadzącym ZSOiT jest samorząd powiatowy.

PGE Baltica jest liderem w zakresie dążenia do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. W perspektywie patronatem spółki mają zostać objęci uczniowie technikum o profilu mechanik/mechatronik lub wybrana grupa projektowa.

Nowy numer Biuletynu już dostępny

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami z regionu

Zarząd Powiatu z absolutorium za 2021 rok

30 czerwca br. odbyła się XLIII Sesja Rady Powiatu Słupskiego. Najważniejszym punktem dzisiejszego posiedzenia było udzielenie absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Samorząd powiatowy, wzorem roku ubiegłego, we współpracy z operatorem PKS Słupsk SA, przygotował bogatą ofertę wakacyjnych połączeń autobusowych na tegoroczny sezon letni.