Podsumowanie Powiatowo-Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP

W Jezierzycach odbyły się Powiatowo-Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W sportowych zmaganiach udział wzięło 17 drużyn, w tym 7 drużyn dziewcząt i 10 chłopców.
Mistrzostwo województwa:
- w grupie dziewcząt wywalczyła: 1 miejsce drużyna MDP Gnieżdżewo, 2 miejsce MDP Sulęczyno, 3 miejsce MDP Gałęzinowo,
- w grupie chłopców Mistrzem województwa została drużyna MDP Gnieżdżewo, 2 miejsce MDP Wicko, 3 miejsce MDP Gałęzinowo.
Mistrzem powiatu:
- w grupie dziewcząt została drużyna MDP Gałęzinowo, 2 miejsce MDP Lubuń,
- w grupie chłopców drużyna MDP Gałęzinowo, 2 miesjce MDP Biesowice.
Podczas niedzielnych Zawodów starosta Paweł Lisowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Słupskiego Janem Olechem przekazali prezesom jednostek symboliczne listy z grantami w wysokości 5 tys. zł dla jednostek OSP z terenu powiatu. Łącznie samorząd powiatowy przeznaczył 115 tys. zł na ich działalność.
Wsparcie finansowe otrzymały jednostki OSP: Damnica, Dębnica Kaszubska, Budowo, Starnice, Główczyce, Dargoleza, Gorzyno, Kępice, Barcino, Podgóry, Sycewice, Kruszyna, Lulemino, Potęgowo, Kusowo, Bukówka, Wiklino, Smołdzino, Siecie, Wierzchocino, Zaleskie, Możdżanowo oraz Pęplino.

XVIII Słupskie Pokopki – święto ziemniaka

XVIII SŁUPSKIE POKOPKI zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku ponownie spotykamy się w Karzniczce 2 października.

Umowa na przebudowę drogi powiatowej 1172G w Dębnicy Kaszubskiej podpisana

Umowa na przebudowę drogi powiatowej 1172G w miejscowości Dębnica Kaszubska - Etap II (Gmina Dębnica Kaszubska) podpisana.