Podsumowanie Powiatowo-Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP

W Jezierzycach odbyły się Powiatowo-Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W sportowych zmaganiach udział wzięło 17 drużyn, w tym 7 drużyn dziewcząt i 10 chłopców.
Mistrzostwo województwa:
- w grupie dziewcząt wywalczyła: 1 miejsce drużyna MDP Gnieżdżewo, 2 miejsce MDP Sulęczyno, 3 miejsce MDP Gałęzinowo,
- w grupie chłopców Mistrzem województwa została drużyna MDP Gnieżdżewo, 2 miejsce MDP Wicko, 3 miejsce MDP Gałęzinowo.
Mistrzem powiatu:
- w grupie dziewcząt została drużyna MDP Gałęzinowo, 2 miejsce MDP Lubuń,
- w grupie chłopców drużyna MDP Gałęzinowo, 2 miesjce MDP Biesowice.
Podczas niedzielnych Zawodów starosta Paweł Lisowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Słupskiego Janem Olechem przekazali prezesom jednostek symboliczne listy z grantami w wysokości 5 tys. zł dla jednostek OSP z terenu powiatu. Łącznie samorząd powiatowy przeznaczył 115 tys. zł na ich działalność.
Wsparcie finansowe otrzymały jednostki OSP: Damnica, Dębnica Kaszubska, Budowo, Starnice, Główczyce, Dargoleza, Gorzyno, Kępice, Barcino, Podgóry, Sycewice, Kruszyna, Lulemino, Potęgowo, Kusowo, Bukówka, Wiklino, Smołdzino, Siecie, Wierzchocino, Zaleskie, Możdżanowo oraz Pęplino.

Podsumowanie XLVIII sesji Rady Powiatu Słupskiego

XLVIII sesja Rady Powiatu Słupskiego odbyła się 29 listopada br. w słupskim Starostwie.

Wyróżnienie Starosty Słupskiego „Daję Radość”

Do 2 grudnia br. można zgłaszać kandydatów do Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość”. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, stowarzyszeniom, firmom, instytucjom i organizacjom działającym aktywnie w powiecie słupskim na rzecz osób z niepełnosprawnościami, którzy swoją działalnością, gestem, zachowaniem potrafili i potrafią nadal sprawiać radość osobom, potrzebującym na co dzień wsparcia, różnej pomocy, niekoniecznie materialnej.

Zaproszenie na XLVIII sesję Rady Powiatu Słupskiego

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Wojtaszek zaprasza na XLVIII sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526) na dzień 29 listopada 2022 roku, godz. 13.00.