Podsumowanie XLVIII sesji Rady Powiatu Słupskiego

XLVIII sesja Rady Powiatu Słupskiego odbyła się 29 listopada br. Podczas posiedzenia radni zdecydowali m.in. o:

- przyjęciu Programu współpracy powiatu słupskiego z organizacjami pozarządowymi na 2023 rok jak i przyjęciu Regulaminu przyznawania wyróżnień i nagród Starosty Słupskiego za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i osiągnięcia w tej dziedzinie;
- zasadach przyznawania stypendiów sportowych;
- warunkach korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Słupski;
- dostosowaniu zapisów Statutu Powiatu Słupskiego do obowiązujących przepisów;
- planie pracy Rady Powiatu i poszczególnych komisji na rok 2023;
- zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Słupskiego.

2023

Rusza linia 310: Charnowo, Gałęzinowo i Strzelino

Słupski PKS uruchamia całoroczne kursy na linii nr 310, łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Autobusy wyjadą na trasy już 1 lutego.

2023

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu

Mieszkańcy powiatu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy punktów pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, działających na terenie powiatu słupskiego.