Pomorska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”

Zapraszamy mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia do udziału w III edycji Pomorskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza. Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dotyczące tematyki zagadnień oraz uczestnictwa, zawarte są w zamieszczonym poniżej Regulaminie Olimpiady.

W ramach Olimpiady przygotowano cykl wykładów obejmujących tematykę m.in. prawa obywatelskiego w Polsce, zasad funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego, ochronę praw seniora, formy aktywności obywatelskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z wykładami zamieszczanymi w każdy czwartek o godzinie 12.00 na stronie internetowej Klubu Olimpijczyka Srebrni Obywatele https://srebrniobywatele.wordpress.com/olimpiada/ oraz na Facebooku https://m.facebook.com/Olimpiada-Wiedzy-Obywatelskiej-111692980589559/. Wykłady te można odtworzyć w dowolnym czasie.

Olimpiada obejmuje etap powiatowy, w ramach którego eliminacje odbędą się w terminie do 15 grudnia br. Laureaci eliminacji powiatowych rywalizować będą na szczeblu wojewódzkim, którego finał planuje się w czerwcu 2021 roku.
Zgłoszenia uczestnictwa dokonuje się poprzez wypełnienie „formularza zgłoszenia”, zamieszczonego poniżej i złożenie lub przesłanie go do Wydziału Polityki Społecznej na adres Szarych Szeregów 14  lub na adres e-mail: ps@powiat.slupsk.pl do dnia 2.11.br. – w temacie prosimy wpisać „Senior_Obywatel”.
Wszystkim, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa zostaną przekazane zagadnienia, które pomogą w przygotowaniu się do Olimpiady. W razie pytań: tel. (59) 841 87 06.

ikona pdf  Formularz zgłoszeniowy
ikona word  Regulamin Olimpiady

Pomorska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”

Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Konsultacje społeczne na temat "Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu"

Zapraszamy do wypełnienia elektronicznej ankiety dotyczącej koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu słupskiego.

Ponad 21,6 mln zł dla Powiatu na transport

Ponad 21,6 mln zł dofinansowania pozyskał Powiat Słupski w ramach konkursu przeprowadzonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) ze środków Krajowego Planu Odbudowy.