Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
10.09
2020

Pomorska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”

Zapraszamy mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia do udziału w III edycji Pomorskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza. Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dotyczące tematyki zagadnień oraz uczestnictwa, zawarte są w zamieszczonym poniżej Regulaminie Olimpiady.

W ramach Olimpiady przygotowano cykl wykładów obejmujących tematykę m.in. prawa obywatelskiego w Polsce, zasad funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego, ochronę praw seniora, formy aktywności obywatelskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z wykładami zamieszczanymi w każdy czwartek o godzinie 12.00 na stronie internetowej Klubu Olimpijczyka Srebrni Obywatele https://srebrniobywatele.wordpress.com/olimpiada/ oraz na Facebooku https://m.facebook.com/Olimpiada-Wiedzy-Obywatelskiej-111692980589559/. Wykłady te można odtworzyć w dowolnym czasie.

Olimpiada obejmuje etap powiatowy, w ramach którego eliminacje odbędą się w terminie do 15 grudnia br. Laureaci eliminacji powiatowych rywalizować będą na szczeblu wojewódzkim, którego finał planuje się w czerwcu 2021 roku.
Zgłoszenia uczestnictwa dokonuje się poprzez wypełnienie „formularza zgłoszenia”, zamieszczonego poniżej i złożenie lub przesłanie go do Wydziału Polityki Społecznej na adres Szarych Szeregów 14  lub na adres e-mail: ps@powiat.slupsk.pl do dnia 2.11.br. – w temacie prosimy wpisać „Senior_Obywatel”.
Wszystkim, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa zostaną przekazane zagadnienia, które pomogą w przygotowaniu się do Olimpiady. W razie pytań: tel. (59) 841 87 06.

 

ikona pdf  Formularz zgłoszeniowy
ikona word  Regulamin Olimpiady

 

Pomorska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”

21.01
2021

I miejsce Powiatu Słupskiego w Ogólnopolskim Rankingu ZPP

Powiat Słupski zajął I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za 2020 rok w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

22.01
2021

Konsultacje Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Od 22 stycznia 2021 r. do 4 lutego 2021 r. prowadzone są konsultacje społeczne w sprawie projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Słupskiego na lata 2021–2025.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony