Portal Narad Koordynacyjnych i Portal Projektanta

Z początkiem lutego zostały uruchomione dwa portale: Narada Koordynacyjna i Projektanta. To kolejny etap rozwoju e-usług świadczonych przez Wydział Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Słupsku.

Portal Narada Koordynacyjna pozwala przeprowadzać uzgodnienia usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Ideą portalu jest umożliwienie branżystom uczestnictwa w naradzie koordynacyjnej za pośrednictwem e-usług.

Dostęp do portalu możliwy jest poprzez zakładkę „Narada Koordynacyjna” na stronie https://webewid.powiat.slupsk.pl. Warunkiem niezbędnym do korzystania z niego jest posiadanie konta w serwisie WebEWID. Nadanie loginu i hasła odbywa się po złożeniu wniosku. Jest on dostępny na stronie portalu w zakładce „Pobierz dokumenty”.

Jednocześnie na tej samej stronie dostępny jest również Portal Projektanta. Dzięki tej e-usłudze  projektant ma możliwość złożenia wniosku o uzgodnienie projektowanych sieci drogą elektroniczną. Do składanego wniosku należy dołączyć odpowiednie załączniki oraz określić przebieg planowanego przyłącza. Po wystawieniu przez urząd opłaty, projektant będzie mógł pobrać Dokument Obliczenia Opłaty oraz wnieść opłatę drogą elektroniczną.

Użytkownik może przejść do tej e-usługi logując się za pomocą Profilu Zaufanego. Na każdym etapie narady projektant ma wgląd w swoją sprawę i może przeglądać opinie delegatów.

Wprowadzenie elektronicznych narad koordynacyjnych niesie bardzo duże korzyści, pozwala zaoszczędzić czas i środki finansowe. Podmiot władający siecią może w dowolnym czasie i miejscu zapoznać się z projektami złożonymi na naradę koordynacyjną, dokonać ich analizy i wyrazić swoją opinię na ich temat.