Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
30.09
2020

Prawie 5 mln zł na projekty społeczne

Powiat Słupski pozyskał prawie 5 mln zł dofinansowanie na dwa projekty Srebrna Sieć II oraz Rodzina w Centrum II.

Obie inicjatywy to kontynuacja i uzupełnienie doskonale znanych i z powodzeniem realizowanych projektów Srebrna Sieć oraz Rodzina w Centrum.

Srebrna Sieć II to projekt skierowany do seniorów oraz opiekunów osób starszych, w ramach którego w dalszym ciągu działać będzie sieć usług obejmujących m in.: usługi sąsiedzkie, specjalistyczne i asystenckie teleopiekę czy wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Dodatkowo powstaną Kluby Seniora oraz Powiatowa Rada Senioralna. Odbędą się szkolenia, a w ramach animacji środowiska organizowane będą Srebrne Pikniki. Nadal będzie działał Srebrny Telefon oraz mobilne poradnictwo psychologiczne.

Projekt realizowany będzie w partnerstwie Powiatu Słupskiego z Gminą: Kobylnica, Kępice, Słupsk, Dębnica Kaszubska, Potęgowo, Ustka, Smołdzino, Główczyce i Stowarzyszeniem „My dla Was” z Przytocka oraz Altra Consulting spółka z.o.o. z Gdańska.

Rodzina w Centrum to projekt skierowany do rodziców zastępczych dzieci przebywających w pieczy zastępczej oraz usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej. Dodatkowo zaplanowane są również działania wspierające rodziny biologiczne.

Projekt przewiduje szereg szkoleń specjalistycznych i warsztatów dla rodziców zastępczych ale również wsparcie psychoedukacyjne dla dzieci w tym np. indywidualne wsparcie psychologiczne, integracja sensoryczna czy zajęcia teatralne. Usamodzielniani wychowankowie będą mogli liczyć m.in. na warsztaty usamodzielniające kurs prawa jazdy czy wyjazd survivalowy.

Projekt realizowany będzie w partnerstwie Powiatu Słupskiego z Gminą Kobylnica, Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Słupsku oraz Fundacją Bocianie Gniazdo w Runowie.

Prawie  5 mln zł na projekty społeczne

02.02
2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony