Prawie 8 mln dofinansowania dla powiatu

Prawie 8 milionów złotych dofinansowania z konkursu ogłoszonego w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do samorządu powiatowego:
- 7 000 000 zł na zakupu nowoczesnego taboru autobusowego, dostosowanego dla osób z niepełnosprawnościami do wykorzystania przez operatora transportu publicznego;
- 760 000 zł na zakup specjalistycznego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo mieszkańców powiatu do wykorzystania przez takie służby jak Państwowa Straż Pożarna, Policja, czy Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.
Pozyskane środki umożliwią realizację ważnych dla regionu słupskiego inwestycji. Dzięki nim poprawiona zostanie jakość pojazdów komunikacji publicznej, z których korzystają mieszkańcy i turyści oraz możliwość szybszego reagowania na wystąpienie ewentualnych zagrożeń w powiecie.

Rządowy fundusz Inwestycji Lokalnych
2021

Wakacyjne połączenia autobusowe do najciekawszych turystycznie miejsc powiatu słupskiego

Na tegoroczne wakacje samorząd powiatu słupskiego zaplanował coś wyjątkowego. Po raz pierwszy, uruchomiona zostanie specjalna siatka sezonowych linii użyteczności publicznej do najciekawszych atrakcji turystycznych regionu słupskiego.

2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.