Prawie 8 mln dofinansowania dla powiatu

Prawie 8 milionów złotych dofinansowania z konkursu ogłoszonego w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do samorządu powiatowego:
- 7 000 000 zł na zakupu nowoczesnego taboru autobusowego, dostosowanego dla osób z niepełnosprawnościami do wykorzystania przez operatora transportu publicznego;
- 760 000 zł na zakup specjalistycznego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo mieszkańców powiatu do wykorzystania przez takie służby jak Państwowa Straż Pożarna, Policja, czy Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.
Pozyskane środki umożliwią realizację ważnych dla regionu słupskiego inwestycji. Dzięki nim poprawiona zostanie jakość pojazdów komunikacji publicznej, z których korzystają mieszkańcy i turyści oraz możliwość szybszego reagowania na wystąpienie ewentualnych zagrożeń w powiecie.