Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dla samorządu powiatu słupskiego

Na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Starosty Słupskiego  Paweł Lisowski i Posła na Sejm RP Piotra Müllera podsumowano środki pozyskane przez samorząd powiatowy z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Kwota dofinansowania w wysokości 17,5 mln pozwoli na realizację aż 27 zadań inwestycyjnych na terenie powiatu słupskiego. Wśród nich m.in.:
- zakup 10 nowych nowoczesnych autobusów do przewozu mieszkańców powiatu podróżujących na liniach użyteczności publicznej;
- budowa i wyposażenie hali sportowej przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku;
- opracowanie dokumentacji przebudowy odcinków dróg na terenie powiatu;
- dostosowanie do najnowszych standardów przeciwpożarowych Domów Pomocy Społecznej w Lubuczewie, Machowinie, Machowinku;
- część prac przy elewacji pałacu w Damnicy;
- prace modernizacyjne w budynku Starostwa Powiatowego w Słupsku.

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

Drona Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.