Słupski Związek Powiatowo-Gminny oficjalnie rozpoczął działalność

Pierwsze posiedzenie związku, zrzeszającego Powiat Słupski i wszystkie gminy naszego Powiatu, odbyło się 19 listopada w Starostwie Powiatowym w Słupsku, które też jest aktualną siedzibą Związku.

Przewodniczącą zgromadzenia wybrano Panią Barbarę Dykier, Wójt Gminy Słupsk natomiast Wiceprzewodniczącym został Pan Jacek Maniszewski, Burmistrz Miasta Ustka. Prezesem Zarządu mianowano Starostę Słupskiego, Pawła Lisowskiego, Wiceprezesem został Pan Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, a Członkiem Zarządu Pan Arkadiusz Walach, Wójt Gminy Smołdzino.

W skład komisji rewizyjnej wchodzić będą Pani Magdalena Majewska Burmistrz Kępic jako Przewodnicząca oraz Pani Danuta May Wójt Gminy Główczyce i Pan Andrzej Kordylas Wójt Gminy Damnica.

Związek został powołany w celu realizacji wspólnych inwestycji samorządowych oraz jako dodatkowy podmiot, który będzie uprawniony do złożenia wniosków w II naborze do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Idea zawiązania Związku powstała podczas lipcowego spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie omawiano możliwości finansowania inwestycji przez samorządy ze środków zewnętrznych.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk