Słupski Związek Powiatowo-Gminny oficjalnie rozpoczął działalność

Pierwsze posiedzenie związku, zrzeszającego Powiat Słupski i wszystkie gminy naszego Powiatu, odbyło się 19 listopada w Starostwie Powiatowym w Słupsku, które też jest aktualną siedzibą Związku.

Przewodniczącą zgromadzenia wybrano Panią Barbarę Dykier, Wójt Gminy Słupsk natomiast Wiceprzewodniczącym został Pan Jacek Maniszewski, Burmistrz Miasta Ustka. Prezesem Zarządu mianowano Starostę Słupskiego, Pawła Lisowskiego, Wiceprezesem został Pan Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, a Członkiem Zarządu Pan Arkadiusz Walach, Wójt Gminy Smołdzino.

W skład komisji rewizyjnej wchodzić będą Pani Magdalena Majewska Burmistrz Kępic jako Przewodnicząca oraz Pani Danuta May Wójt Gminy Główczyce i Pan Andrzej Kordylas Wójt Gminy Damnica.

Związek został powołany w celu realizacji wspólnych inwestycji samorządowych oraz jako dodatkowy podmiot, który będzie uprawniony do złożenia wniosków w II naborze do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Idea zawiązania Związku powstała podczas lipcowego spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie omawiano możliwości finansowania inwestycji przez samorządy ze środków zewnętrznych.

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

XXXIV sesja Rady Powiatu Słupskiego

30 listopada br. w słupskim Starostwie odbyła się XXXIV sesja Rady Powiatu Słupskiego.