Słupski Związek Powiatowo-Gminny przyjął budżet

Na krótko przed końcem roku odbyło się Zgromadzenie Słupskiego Związku Powiatowo-Gminnego, które jednogłośnie przyjęło budżet na 2023 rok.

W planach Związku jest m.in. realizacja 5 inwestycji w ramach środków pozyskanych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych:

- Kompleksowa modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Słupskiego Związku Powiatowo-Gminnego za 10,5 mln zł
- Rozbudowa infrastruktury sportowej za 2,2 mln zł
- Modernizacja infrastruktury społecznej Ochotniczych Straży Pożarnych za 9,3 mln zł
- Cyfryzacja usług członków Słupskiego Związku Powiatowo-Gminnego za 2,3 mln zł
- Poprawa niezawodności funkcjonowania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej za 1,7 mln zł.

2023

Rusza linia 310: Charnowo, Gałęzinowo i Strzelino

Słupski PKS uruchamia całoroczne kursy na linii nr 310, łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Autobusy wyjadą na trasy już 1 lutego.

2023

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu

Mieszkańcy powiatu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy punktów pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, działających na terenie powiatu słupskiego.