Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
06.09
2021

Spotkania "Pomorze daje moc"

 

Po wakacyjnej przerwie Polskie Sieci Elektroenergetyczne wracają do prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami gmin województwa Pomorskiego. Konsultacje związane są z budową dwóch stacji i ponad 250 kilometrów nowych linii najwyższych napięć, którymi popłynie prąd z morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Inwestycja, której zakończenie przewidziane jest w 2028 roku, rozpocznie się od rozmów z mieszkańcami terenów, na których ma powstać nowoczesna sieć.

Pierwsze spotkania organizowane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne na Pomorzu odbyły się już w maju. Teraz, po wakacyjnej przerwie, inwestor wznawia proces informacyjno-konsultacyjny, którym zostanie objęty m.in. obszar gminy wiejskiej Słupsk, gdzie ma powstać stacja elektroenergetyczna. Punkt informacyjny uruchomiony zostanie także w gminie Kobylnica, sąsiadującej z terenami objętymi przedsięwzięciem. Utrzymana będzie dotychczasowa formuła kontaktu z mieszkańcami: każdy zainteresowany będzie mógł spotkać się osobiście z przedstawicielami PSE i porozmawiać o proponowanej lokalizacji stacji i przebiegach linii, a także o sposobie i harmonogramie ich budowy. Na miejscu będą zarówno projektanci, jak i osoby nadzorujące proces inwestycyjny.

Konsultacje społeczne

W powiecie słupskim spotkania z przedstawicielami PSE odbędą się w świetlicach wiejskich - 7 września w Redęcinie (gmina wiejska Słupsk), a 8 września w Sycewicach (gmina Kobylnica). W obu miejscach będą czynne w godz. 15.00-19.00.

 

01.08
2022

Olimpiada dla Seniorów - etap powiatowy

Zapraszamy Seniorów z powiatu słupskiego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel 2022/2023". Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe w Słupsku we wrześniu br.

01.08
2022

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Aby oddać hołd Bohaterom Powstania przy Pomniku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbyły się uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem władz samorządowych, środowisk kombatanckich, przedstawicieli wojska i służb mundurowych oraz mieszkańców.

01.08
2022

Droga nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 (Osowo) do Ciecholubia, która objęła odcinek ponad 5 km.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony