Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
10.03
2021

Stypendia kulturalne przyznane

Zarząd Powiatu Słupskiego przyznał stypendia kulturalne na 2021 rok osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.    

Stypendia kulturalne w powiecie słupskim przyznawane są na okres 6 miesięcy lub jednego roku w wysokości odpowiednio: 1800 i 3600 złotych brutto - na zaproponowane przez kandydatów programy obejmujące różne formy aktywności twórczej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

W tym roku ubiegało się o nie 15 kandydatów, a otrzyma je 5 osób, z którymi podpisane zostaną umowy stypendialne. Zarząd Powiatu przyznał jedno roczne i cztery półroczne stypendia. Roczne stypendium otrzymała Joanna Płatwia na nagranie płyty z opracowanymi utworami Agnieszki Osieckiej. Stypendia półroczne trafiły do: Katarzyny Nazaruk (pseudonim artystyczny Katarina Lavmel) na wydanie antologii polsko-hiszpańskiej, Romany Małeckiej na wydanie tomiku poezji wraz z własną grafiką, Moniki Maras na rozwój umiejętności malarskich oraz zespołu RajPower przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy na nagranie płyty z autorskimi utworami.

 

 

02.02
2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

15.06
2021

Drona Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony