Umowa na przebudowę drogi powiatowej 1172G w Dębnicy Kaszubskiej podpisana

Umowa na przebudowę drogi powiatowej 1172G w miejscowości Dębnica Kaszubska - Etap II (Gmina Dębnica Kaszubska) podpisana.

Na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem członków Zarządu Powiatu Marcina Kowalczyka i Grzegorza Grabowskiego, dyrektora biura poselskiego ministra Piotra Mullera w Słupsku Samanty Nowińskiej, przedstawiciela BGK Marka Drażby, zastępcy dyrektor ZDP Pawła Bojkowskiego oraz wykonawcy firmy Lemar Leszka Bigusa została podpisana umowa na
przebudowę drogi powiatowej 1172G w miejscowości Dębnica Kaszubska.

To drugi etap inwestycji drogowej na ul. Skarszewskiej i Kościelnej w Dębnicy Kaszubskiej (1,2 km). Zakres prac obejmie m.in.:
- poszerzenie jezdni oraz budowę chodnika;
- przebudowę obiektu mostowego w ciągu ulicy Kościelnej.

Wartość zadania to 5 436 981,50 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych wyniesie 4 750 000,00 zł, a wkład Powiatu Słupskiego 343 490,75 zł, wkład Gminy Dębnica Kaszubska 343 490,75 zł.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk