Umowa na przebudowę drogi powiatowej 1172G w Dębnicy Kaszubskiej podpisana

Umowa na przebudowę drogi powiatowej 1172G w miejscowości Dębnica Kaszubska - Etap II (Gmina Dębnica Kaszubska) podpisana.

Na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem członków Zarządu Powiatu Marcina Kowalczyka i Grzegorza Grabowskiego, dyrektora biura poselskiego ministra Piotra Mullera w Słupsku Samanty Nowińskiej, przedstawiciela BGK Marka Drażby, zastępcy dyrektor ZDP Pawła Bojkowskiego oraz wykonawcy firmy Lemar Leszka Bigusa została podpisana umowa na
przebudowę drogi powiatowej 1172G w miejscowości Dębnica Kaszubska.

To drugi etap inwestycji drogowej na ul. Skarszewskiej i Kościelnej w Dębnicy Kaszubskiej (1,2 km). Zakres prac obejmie m.in.:
- poszerzenie jezdni oraz budowę chodnika;
- przebudowę obiektu mostowego w ciągu ulicy Kościelnej.

Wartość zadania to 5 436 981,50 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych wyniesie 4 750 000,00 zł, a wkład Powiatu Słupskiego 343 490,75 zł, wkład Gminy Dębnica Kaszubska 343 490,75 zł.

Podsumowanie XLVIII sesji Rady Powiatu Słupskiego

XLVIII sesja Rady Powiatu Słupskiego odbyła się 29 listopada br. w słupskim Starostwie.

Wyróżnienie Starosty Słupskiego „Daję Radość”

Do 2 grudnia br. można zgłaszać kandydatów do Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość”. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, stowarzyszeniom, firmom, instytucjom i organizacjom działającym aktywnie w powiecie słupskim na rzecz osób z niepełnosprawnościami, którzy swoją działalnością, gestem, zachowaniem potrafili i potrafią nadal sprawiać radość osobom, potrzebującym na co dzień wsparcia, różnej pomocy, niekoniecznie materialnej.

Zaproszenie na XLVIII sesję Rady Powiatu Słupskiego

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Wojtaszek zaprasza na XLVIII sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526) na dzień 29 listopada 2022 roku, godz. 13.00.