Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
18.01
2022

W Lubuczewie powstanie amfiteatr

Powiat Słupski pozyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach: poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na realizację projektu „Budowa amfiteatru z zadaszoną sceną, zapleczem oraz widownią przy Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie”.

W ramach projektu na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie wybudowany zostanie amfiteatr z zadaszoną sceną oraz widownią mogącą pomieścić 180 osób. Zaplanowano prostokątną scenę i zaplecze na planie łuku. Obiekt będzie budynkiem jednokondygnacyjnym, ze sceną zadaszoną konstrukcją drewnianą podpartą na słupach. Teren wokół amfiteatru zostanie zagospodarowany poprzez wykonanie utwardzeń i nawierzchni z kostki brukowo – betonowej i trawników. Amfiteatr będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych poprzez zastosowanie rozwiązań gwarantujących swobodny dostęp do obiektu oraz zapewniających komfort korzystania z niego.

Nowo wybudowany obiekt otrzyma elegancki, nowoczesny wygląd – dzięki zastosowaniu połączeniu elementów drewnianych konstrukcji, żelbetowych ścianek i obróbek blacharskich. Amfiteatr będzie służył promocji i wspieraniu lokalnej twórczości kulturalno – artystycznej oraz aktywizacji talentów twórczych. Będzie wykorzystywany do organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych promujących obszary wiejskie oraz obszar Słowińskiej Grupy Rybackiej i Powiatu Słupskiego. Odbywać się w nim będą m.in. koncerty muzyki ludowej i rozrywkowej, spektakle teatralne, przeglądy recytatorskie, występy zespołów recytatorskich i festyny. Będzie to miejsce ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców powiatu.

Koszt realizacji projektu 386 938,66 zł.  Kwota przyznanej pomocy ze środków PROW na lata 2014 - 2020: 245 993,00 zł.

 

 

20.05
2022

Porozumienie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Współpraca samorządów zwiększa szanse inwestycji w regionie słupskim

14.05
2022

Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego

Za nami Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego, który odbył się tym razem na terenie powiatu słupskiego.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony