Wracają 30-dniowe terminy rejestracji pojazdów

Uwaga właściciele pojazdów! Zgodnie z „ustawą antycovidową” od dnia 31 marca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. terminy na zarejestrowanie pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonym z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu zostały wydłużone z 30 dni do 180 dni.

Z dniem 1 stycznia 2021 r. został przywrócony obowiązujący 30-dniowy termin na rejestrację pojazdu, zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu. Dotychczasowe terminy 30-dniowe będą obowiązywać w odniesieniu do pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej dopiero po 31 grudnia 2020 r. oraz zarejestrowanego pojazdu nabytego lub zbytego po dniu 31 grudnia 2020 r.

Zatem właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, który sprowadził go z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej przed dniem 31 grudnia 2020 r. jest zobowiązany zarejestrować ten pojazd w terminie 180 dni od dnia jego sprowadzenia. Odpowiednio właściciel zarejestrowanego pojazdu, który dokonał nabycia lub zbycia pojazdu przed dniem 31 grudnia 2020 r. (np. w połowie grudnia), również będzie miał 180 dni na wypełnienie obowiązku zawiadomienia o tym fakcie właściwego starosty.

Wydział Komunikacji i Drogownictwa - zadzwoń

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

Drona Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.