Współpraca międzysektorowa w ramach innowacyjnego projektu

Powiat Słupski wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w  Katowicach realizuje projekt innowacyjno-wdrożeniowy w zakresie oceny funkcjonalnej polegający na badaniu i opracowaniu modelowych rozwiązań na rzecz świadczonego lokalnie międzysektorowego wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin na podstawie metodyki oceny funkcjonalnej z wykorzystaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania Niepełnosprawności i Zdrowia – ICF.

Jednym z elementów projektu jest utworzenie modelowego wsparcia międzysektorowego (MWM) na rzecz zintegrowanych działań wokół dzieci, uczniów i rodzin, którego celem jest aktywne partnerstwo.

W związku z tym w celu zawiązania sieci współpracy międzysektorowej, Starosta Słupski Zarządzeniem nr 23/2023 powołał Powiatowy Zespół Koordynacji Zasobów, składający się z przedstawicieli różnych sektorów z terenu powiatu słupskiego.

Pierwsze spotkanie odbyło się 2 marca br. w siedzibie Centrum Usług Wspólnych Powiatu Słupskiego, które realizuje w imieniu Powiatu Słupskiego projekt wraz z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Słupsku (ul. Fabryczna 1).

Model Wsparcia Międzysektorowego

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk