XVIII sesja Rady Powiatu Słupskiego

Przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności wczoraj odbyła się XVIII sesja Rady Powiatu Słupskiego. Podczas obrad podjęto szereg uchwał, w tym między innymi dotyczące zawarcia umów na przebudowy dróg powiatowych z gminami: Kobylnica, Ustka, Potęgowo oraz Dębnica Kaszubska.

Radni zdecydowali również o przyjęciu Lokalnego Programu Wspierania Uzdolnień Dzieci i Młodzieży w Powiecie Słupskim, którego celem jest wspieranie rozwoju zainteresowań uczniów oraz podnoszenie poziomu ich kształcenia.

Ważnym punktem było przedstawienie sprawozdań z działalności za rok 2019 Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Słupsku, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku oraz dwóch jednostek organizacyjnych powiatu słupskiego tj. Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy.

W związku z otrzymanymi środkami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadecydowano, że zostaną one przeznaczone na zadania związane z rehabilitacją zawodową osób niepełnosprawnych, realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku oraz na zadania związane z rehabilitacją społeczną, które realizowane będą przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.