XXXIII sesja Rady Powiatu Słupskiego

Tematem przewodnim październikowej XXXIII sesji Rady Powiatu Słupskiego były inwestycje drogowe na terenie powiatu.

Radni zdecydowali ostatecznie o przyjęciu przez Powiat środków od:

- Skarbu Państwa - Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Leśny Dwór środków na finansowanie inwestycji pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1137G na odcinku Krzywań- Brzeziniec (Gmina Dębnica Kaszubska)”;

- Gminy Kobylnica na realizację zadania pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1157G Łosino- Barcino- etap trzeci końcowy (Gmina Kobylnica)”.

Rada określiła również wysokość stawek opłat za zajęcie 1 m2 pasa drogowego dróg powiatowych, dla których zarządcą jest Zarząd Powiatu Słupskiego, a także zapoznała się z informacją Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na terenie powiatu słupskiego za 2020 rok.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk