XXXIV sesja Rady Powiatu Słupskiego

30 listopada br. w słupskim Starostwie odbyła się XXXIV sesja Rady Powiatu Słupskiego, podczas której radni przyjęli pomoc finansową od Gmin: Ustka, Smołdzino, Kępice, Dębnica Kaszubska i Damnica na realizację zadań związanych z przebudową dróg powiatowych: nr 1115G na odcinku Wytowno-Bydlino - etap II; nr 1147G na odcinku Ciecholub - granica powiatu - etap II; nr 1123G w m. Kluki; 1172G w miejscowości Dębnica Kaszubska - etap II; nr 1176G na odcinku Podwilczyn-granica powiatu”; nr 1138G w m. Świtały.

Wśród najważniejszych uchwał podjętych w tym dniu należy wymienić decyzję Rady dotycząca udzielenia dotacji celowej dla Gminy Ustka na realizację działań związanych z promocją produktu turystycznego w ramach projektu ,,Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9- Partnerstwo Gminy Ustka". Ponadto przyjęty został Program współpracy powiatu słupskiego z organizacjami pozarządowymi oraz zasady i tryb przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami powiatu słupskiego.

Olimpiada dla Seniorów - etap powiatowy

Zapraszamy Seniorów z powiatu słupskiego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel 2022/2023". Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe w Słupsku we wrześniu br.

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Aby oddać hołd Bohaterom Powstania przy Pomniku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbyły się uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem władz samorządowych, środowisk kombatanckich, przedstawicieli wojska i służb mundurowych oraz mieszkańców.

Droga nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 (Osowo) do Ciecholubia, która objęła odcinek ponad 5 km.